Jedno od najvećih fudbalskih čuda dogodilo se večeras u Ligi prvaka

U četvrtom kolu Lige prvaka Club Brugge odnio je bod s Wanda Metropolitana remiziravši s Atletico Madridom 0:0.

Osam dana ranije sa 2:0 pobijedili su isti tim, pa su već sada nakon četiri kola izborili osminu finala Lige prvaka.

Nakon četiri kola Brugge je vodeća ekipa grupe B, s deset bodova i gol-razlikom 7-0.

U prva dva kola Brugge je pobijedio Porto i Bayer Leverkusen što je, zajedno s pobjedom nad Atléticom, bilo dovoljno za najbolji start neke belgijske ekipe u Ligi prvaka.

A Brugge je skinuo i jedan klupski rekord. Naime, do sada, kadgod se natjecao u grupnoj fazi, niti nakon šest kola, Brugge nije uspio osvojiti devet bodova…

Pored svega, Bruggeu je ovo prvi plasman u knockout fazi Lige prvaka u historiji…

Oni koji nisu pratili poslovanje belgijskog kluba od 2020. godine bi vrlo lako mogli da pripišu zasluge kakvoj vanzemaljskoj sili koja je zaposjela plavo-bijele. Međutim, ta sila nije ništa drugo do Bruggeove transfer politike, logistike, strategije… Nazovite kako vam je volja.

Šampion Belgije je u posljednje dvije godine potrošio preko 100.000.000 eura na pojačanja. Jedini razlog što prošle sezone nije osvojio više od četiri boda, možda čak konkurisao za nokaut fazu jeste činjenica da je morao da se hrva sa dva najbogatija kluba na svijetu – PSG-om i Manchester Cityjem. Ali je rast i ozbiljnost pokazao u duelima sa Leipzigom.