Iznenađujuća ocjena za Džeku u pobjedi Intera nad Salernitanom

Fudbaleri Intera ostvarili su sigurnu pobjedu nad Salernitanom u okviru 10. kola italijanske Serie A rezultatom 2-0.

Strijelci za Inter bili su Lautaro Martinez u prvom, te Barella u drugom poluvremenu. Barella je pored pogotka udijelio i asistenciju, pa nema sumnje da je dobio najveću ocjenu prema SofaScore, a ona iznosi 8,1.

Međutim, najlošiju ocjenu za današnji nastup dobio je bh. napadač Edin Džeko, koji je, prema SofaScore, najmanje doprinio pobjedi svoje ekipe.

Džeko je dobio ocjenu 6,9. Bh. reprezentativac je zamijenjen u 72. minuti, a na teren je umjesto njega ušao Correa.

Podsjetimo, Džeko je u prošlom kolu donio Interu pobjedu sa dva pogotka, čime je prešao brojku od 100 pogodaka u Seriji A.