Igrala se 84. minuta, a onda je pomoćni sudija izveo nezapamćen potez na Santiago Bernabeu!

Nakon što je Real Madrid u nedjelju preokrenuo rezultat protiv Real Sociedada na domaćem terenu, i slavio s 2:1, u španskim se medijima puno priča o potezu iz završnice susreta.

Naime, dok su gosti iz Baskije jurili izjednačenje, u 84. minuti u fokus je stigao pomoćni sudac.

Dok se Kepa Arrizabalaga spremao na izvođenje prekida ispred svojih vrata, prilično usporeno, pomoćnik Pau Norbert Cebrián Devis ušao je u teren i nogom mu dodao loptu kako bi ubrzao cijeli proces.

Iako se ne radi o spektakularnom potezu, taj je čin bio prilično neuobičajen.

No, španski mediji pišu da je uvedeno novo pravilo kako bi se spriječilo bespotrebno odugovlačenje koje znaju raditi golmani. Pomoćni sudija sada ima pravo da ubrza i doda loptu golmanu kako bi je on što prije vratio u igru.