Het-trick Mitrovića za trijumf Srbije u Litvaniji

Fudbaleri Srbije bez većih problema savladali su selekciju Litvanije rezultatom 1:3, a heroj Orlova bio je Aleksandar Mitrović koji je postigao sva tri pogotka.

Mitroviću je za Hat-trick bila dovoljna 41 minuta, budući da je mrežu Litvanije pogađao u 21., 32. i 41. minuti utakmice.

Sve ono što su Latvijci uspjeli uraditi je da postignu počasni pogodak, a Palauskas je bio autor tog pogotka u 45. minuti.

U drugom dijelu meča Srbija je kontrolisala igru, u nekoliko navrata je rizikovala da primi još jedan pogodak, ali izabranici Dragana Stojkovića nisu na kraju dozvolili iznenađenja.

Srbija se ovom pobjedom popela na drugo mjesto grupe G kvalifikacija i ima 10 bodova. Litvanija je posljednjeplasirana i ima 2 boda.

U Grupi H Slovenija je autoritativno savladala San Marino rezultatom 0:4. Golove su postizali Vipotnik, Mlakar, Lovrić i Karničnik u 4., 16., 61. i 67 minuti.

Slovenija je pobjedom ostala na diobi prvog mjesta ove kvalifikacione grupe zajedno sa Danskom. Obje selekcije imaju po 13 bodova.

Ranije danas u ovoj grupi Kazahstan je pobijedio Sjevernu Irsku rezultatom 1:0, a u nordijskom derbiju Danska je pobijedila Finsku istim rezultatom.

Najveće iznenađenje priredila je Albanija, koja je savladala Poljsku rezultatom 2:0 u grupi E. Asani u 37. minuti i Daku u 62. bili su albanski heroji koji su Roberta Lewandowskog i njegovo društvo poslali kući praznik ruku.

U ranijem terminu iz grupe E Moldavija je sa 1:0 savladala Farska ostrva.