Hajduk i Sarajevo remizirali 2:2 u Splitu

Na pomoćnom terenu stadiona Poljud odigrana je vrlo zanimljiva prijateljska utakmica između NK Hajduk i FK Sarajevo koja je na kraju završena neriješenim rezultatom 2:2.

Naš tim je pružio vrlo kvalitetnu predstavu protiv izuzetno jakog protivnika koji je izbjegao poraz u posljednjim minutama susreta i to preko svog kapitena i najboljeg igrača, Marka Livaje.

Svi pogoci viđeni su u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo preko Mlakara u 54. minuti, da bi Sarajevo stiglo do preokreta golovima Čatakovića i Mustafića u 65. i 76. minuti. Oba pogotka bila su izuzetno atraktivna sa udaljenosti preko 20 metara od gola Hajduka. Konačnih 2:2 postavio je Marko Livaja u 88. minuti utakmice.

Kvalitetna predstava protiv favorizovanog protivnika sigurno će poslužiti novom treneru Simonu Rožmanu u pripremi naredne utakmice koju naš tim igra u okviru 3. kola Premijer lige BiH, u petak protiv Posušja na stadionu “Asim Ferhatović Hase”.

Hajduk: Kalinić (od 60. Silić), Moufi (od 46. Mikanović), Šarlija (od 46. Ferro), Elez (od 60. Melnjak), Diallo (od 73. Ćubelić), Sigur (od 46. Kavelj), Lauš (od 46. Kalik), Sahiti (od 46. Dolček), Dajaku (od 46. Mlakar), Benrahou (od 46. Odjidja), Čuić (od 46. Livaja).Trener: Ivan Leko

Sarajevo: Šahinović, Trako, Zeljković, Vrančić, Oliveira, Varešanović, Penaranda, Beganović, Radović, Soldo, Ziljkić.

Drugo poluvrijeme su još igrali: Rogić, Duraković, Jelić-Balta, Čataković, Ljukovac, Viveros, Avramovski, Ikić, Mulalić, Čelik, Buljubašić, Mustafić. Trener: Mensur Dogan