"Haaland je Gvardiola provukao kroz centrifugu"

Joško Gvardiol odigrao je užasno protiv Erlinga Haalanda u revanšu osmine finala Lige prvaka.

Duel vjerovatno najboljeg mladog napadača i stopera svijeta dominantno je pripao Haalandu. Manchester City je pobijedio Leipzig 7:0, a Haaland je pored Gvardiola postigao čak pet golova.

I to je već do poluvremena zabio tri, a za ukupno samo 41 minutu, od 22. do zamjene u 63. minuti, ukupno pet golova.

Gvardiol pak ništa nije uspijevao, svjedoče njegova statistika i učinak u ključnim kategorijama te ocjena koju je zbog toga dobio kod Sofascorea. Zanimljivo je što je Gvardiol odigrao očajno protiv Haalanda i Cityja nakon što je u prvoj utakmici protiv ovih rivala bio sjajan. Tada je suparnika učinio nevidljivim, a uz to je i zabio gol.

Međutim, sada je bilo dijametralno suprotno. Rio Ferdinand, bivši slavni stoper Manchester Uniteda i Engleske, a sada stručni komentator BT Sporta, osvrnuo se na Gvardiolovu igru:

“Puno smo pričali o njemu. Žele ga najveći svjetski klubovi, ali večeras gaje Haaland provukao kroz centrifugu. Izmučio ga je, uništio. Gvardiol je bio previše nervozan i Haaland ga je pobijedio u svakom duelu. Partija iz noćne more za Hrvata.”