Ostalo

Elvedina Muzaferija zauzela 16. mjesto na Super G-ju u Crans Montani i napravila još jedan dobar rezultat

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je i danas dobar rezultat, osvojivši 16. mjesto u superveleslalomu u Crans Montani i to sa visokim startnim brojem 46.

Nakon što je jučer u disciplini spust ostvarila nevjerovatan rezultat, osvojivši četvrto mjesto, kada su je stotinke dijelile od podijuma, Elvedina je danas u Super G-ju kroz cilj prošla na 16. mjestu.

Za to joj je bilo potrebno 1:18.01, te je time još jednom potvrdila da se nalazi u sjajnoj formi.

Elvedina je morala računati i na teške uslove na stazi, zbog snijega koji se topio, te stazom koja se istrošila, zbog čega su i druge skijašice danas imale problema.

Sa današnjih 15 bodova Muzaferija ukupno ima 33 boda u supeveleslalomu i zauzima 29. mjesto u poretku Svjetskog kupa u ovoj disciplini.