Ostalo

Sjajna Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat bh. skijanja u Svjetskom kupu

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je najbolji rezultat karijere nakon što je u Crans Montani u disciplini spust prošla kroz cilj na četvrtom mjestu.

Naime, našoj skijašici je pripala čast da nastupi među prvih 30 takmičarki, što se desilo prvi put u karijeri Elvedine Muzaferije.

Zbog dobrih rezultata, Muzaferija je nastupitila s rednim brojem 28, od ukupno 47 skijašica.

Nakon jučerašnjeg osvajanja 18. mjesta u švicarskoj Crans Montani, i danas je na istom skijalištu u drugom spustu osvojila nove bodove i napravila najbolji rezultat bh. skijanja u Svjetskom kupu.

Muzaferija je kroz cilj prošla sa vremenom 1:28.06, što je samo 11 stotinki od 3. mjesta koje je zauzela Lara Gur Behrami.

Prva je bila Marta Bassino s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka. Treće mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka, a naša Muzaferiji je podij izmakao za samo 11 stotinki.

BIla je ovo još jedna potvrda sjajne forme naše najbolje skijašice, kojoj je ovo najbolji rezultat karijere.