Ostalo

Huetter najbrža u Altenmarktu, Muzaferija zauzela 42. mjesto

Za Huetter je ovo peta pobjeda u Svjetskom kupu, četvrta u superveleslalomu i prva u Altenmarkt-Zauchenseeu.

Austrijska skijašica Cornelia Huetter pobjednica je superveleslaloma kojeg su skijašice u petak vozile za Svjetski kup u Altenmarkt-Zauchenseeu.

Huetter je bila najbrža na stazi s vremenom 1:13.17, drugo je mjesto zauzela Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie sa devet stotinki sporijim vremenom (1.13.26), dok je treće mjesto zauzela Švicarka Lara Gut Behrami sa 21 stotinkom zaostatka (1:13.38) za pobjednicom.

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 42. mjesto sa 2.43 sekunde zaostatka.

U poretku skijašica u superveleslalomu Huetter je prva sa 230 bodova, druga je Talijanka Federica Brignone koja je danas bila četvrta sa 195 bodova, a treća je Norvežanka Lie sa 173 boda. U ukupnom poretku vodi Amerikanka Mikeala Sfiffrin sa 929 bodova, druga je Brignone sa 747 bodova, a treća Slovakinja Petra Vlhova sa 722 boda.

Današnja utrka je zamjena za otkazanu utrku iz Sankt Moritza, a u subotu i nedjelju na rasporedu su spust i još jedan superveleslalom.