Tenis

Đoković preko Van Asscha do 4. kola ATP turnira u Banja Luci

Prvi reket svijeta Novak Đoković opravdao je ulogu favorit protiv Francuza Luce Van Asscha i pobjedom 2:1 izborio plasman u 4. kolo.

Oba tenisera su odlično otvorila meč i na svom servisima su i uzimali gem, sve do rezultat 4:4, kada je Van Assche uzeo break Đokoviću i poveo sa 4:5 ,ali je Đoković u idućem gemu vratio break. Prvi set je otišao u tie break, gdje je nakon velike borbe prvi set uzeo mladi Van Assche rezultatom 7:6.

Đoković je ipak bolje zaigrao u drugom setu pa je uspio uzeti dva breaka te tako uzeti set sa ukupnih 6:3 i izjednačiti rezultat na 1:1 u setovima, prenio je SC Sport.

U trećem setu Van Assche je uzeo break u prvom gemu, ali je onda Đoković vezao tri gema i došao do prednosti 3:1, na kraju je prvi reket svijeta svijeta osvojio set sa 6:2 i ukupnim rezultatom 2:1, plasirao se u narednu rundu takmičenja gdje ga očekuje bolji iz duela Lajovića i Barrerea.