Tenis

DAVIS CUP Fatić pobijedio Kuzmanova, Bosna i Hercegovina vodi protiv Bugarske 1:0

U prvom meču singla u teniskom susretu Prve svjetske grupe Davis Cup-a između domaće selekcije Bugarske i Bosne i Hercegovine, koji se igra u gradu Burgas, bh. reprezentativac Nerman Fatić (ATP 204), pobijedio je domaćeg tenisera Dimitra Kuzmanova (ATP 225) rezultatom 2:1.

nerman fatić
Arhiv

Prvi set osvojio je domaći teniser rezultatom 6:3 (0:52) dok je u drugome setu (0:39) Fatić bio bolji od Kuzmanova, također osvojivši set identičnim rezultatom u gemovima 6:3. Treći set Fatić je dobio rezultatom 6:4 (0:58).

U drugom meču singla danas će od 16.00 sati igrati Damir Džumhur (ATP 147.) i Janaki Milev (ATP 550.).

U nedelju, 4. februara, po Davis Cup pravilma takmičenja program će početi igrom parova u kojima će se sastati Mirza Bašić i Tomislav Brkić, koji će za protivnike imati Aleksandera Donskog i Aleksandra Lazarova.

Odmah poslije igre parova, ovisno od rezultata sva tri prva meča, nastupit će dva prva reketa oba tima, Damir Džumhur i Dimitar Kuzmanov.

Zadnji, peti meč u susretu Bugarska – BiH, bit će meč između Nermana Fatića i Janaki Mileva.