Bosanac iz Kolna srušio veliki Dortmund

U terminu od 15.30, danas je odigrano pet utakmica osmog kola nemačke Bundeslige.

Koln je savladao Borussiju Dortmund na domaćem terenu rezultatom 3:2.

Imali su “milioneri” prednost od 31. minute kada je pogodio Julian Brandt, ali sve se promijenilo u svega tri minute.

Prvo je Florian Kainz u 53. minuti odlično iskočio iz drugog plana poslije akcije po lijevoj strani i matirao Meyera, da bi tri minute kasnije Steffen Tigges okrenuo rezultat nakon kornera Kainza.

Na 3:1 povisio je Dejan Ljubičić lijepim udarcem sa oko 20 metara, a asistent je bio Denis Huseinbašić. Gol možete pogledati OVDJE.

Dvadesetogodišnji Denis je rođen u njemačkom gradu Erbach, do sada nema nastupa za neku od omladinskih selekcija Njemačke, a prema podacima Transfemarkta ima bh. pasoš i može igrati za Bosnu i Hercegovinu.

Gosti su uspjeli samo da ublaže poraz i to uz dosta sreće u 78. minuti autogolom Schmitza.