Borac golom Grahovca stigao do pobjede i dodatno se približio tituli prvaka

FK Borac je večeras savladao dobojsku Slogu i tako upisao nova tri boda u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Borac je bolje otvorio meč, a u prvoj ozbiljnoj prilici fudbaleri aktuelnog lidera na tabeli Premijer Lige postigli su pogodak. Blagaić je poslužio Grahovca, koji pogađa za 1:0 domaćeg tima.

Samo tri minute kasnije Borac za malo da sam sebi zagorča život. Poigravao se golman Milošević, malo je nedostajalo da gosti postignu iozjednačujući pogodak.

U 16. minuti Sloga je ponovo bila u prilici. Nikolić je šutirao ka golu, ali lopta odlazi pšreko prečke.

Uslijedilo je zatišje u sljedećih 15-ak minuta, kada su u prilici bili domaći fudbaleri. Nakon centaršuta glavom je šutirao Blagaić, ali Milošević odličnom intervencijom brani njegov šut.

Osim toga, ništa se mnogo još nije dogodilo u prvom poluvremenu, te je Borac na odmor otišao uz minimalnu prednost.

Početak drugog poluvremena počeo je izjednačeno, a nakon devet minuta drugog dijela gosti su imali najbolju priliku za izjednačenje.

Popara je u 54. minuti sa loptom došao do ivice šesnaesterca sa desne strane, poslužio Momčila Mrkaića, koji je stigao djelić sekunde prekasno i pogodio vanjski dio mreže golmana Miloševića.

Igrao se 62. minut kada je novu priliku imao Borac, Jovo Lukić je sjajno prošao kroz odbranu Sloge, šutirao, ali je njegov šut izvrsno odbranio Trako.

Samo dva minuta kasnije Herrera je centaršutem na petercu pronašao Lukića, ali njegov udarac glavom je otišao pored gola.

U 82. minuti David Vuković je bio u dobroj šansi i isprobao šut, ali je ponovo Trako bio na visini zadatka, a ranije je uspio zaustaviti još dva pokušaja Jove Lukića.

Na kraju nije više bilo prilika za pogodak, te je Borac teško došao do nova tri boda, prenosi N1.