Barsa i United remizirali, Dedićev Salzburg pobijedio Romu, Peljto dijelio pravdu između Šahtara i Rennesa

Barcelona i Manchester United postigli su po dva gola i odigrali neriješeno u prvom meču šesnaestine finala Evropske lige, a duel na Camp Nou jedan je od onih koji će obilježiti sezonu i urezati se u sjećanje navijača.

U prvom poluvremenu prilike se redaju, ali mreže miruju. Šansa za šansom se nižu, a odbrane kao da ne postoje.

Najbolje prilike u prvom dijelu imali su gosti, ali je ter Stegen odbranio i Weghorstu i Rashfordu.

Sjajan fudbal gledali smo i u nastavku, a užitak su začinili golovi. U 50. minuti kada Marcos Alonso dovodi domaćina u vodstvo nakon kornera.

Prednost domaćih trajala je tri minute, kada Marcus Rashford pogađa za 1:1 nakon sjajnog trka po desnoj strani. Do 60. minute vidjeli smo i potpuni preokret, jer je Jules Kounde postigao autogol.

Nije se Barcelona predalvala, pa u 76. minuti Raphinha postiže gol za 2:2.

Iako je Barcelona do kraja imala još nekoliko odličnih prilika, na Old Traffordu će se nastaviti bez ičije prednosti.

Odigrane su još tri utakmice. Najbolji bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto dijelio je pravdu u utakmici Šahtara i Rennesa, koja je završena rezultatom 2:1.

Naš reprezentativac Amar Dedić sa svojim je Salzburgom savladao Romu rezultatom 1:0. Kod Rimljana, zbog prehlade, nije nastupio potencijalni bh. reprezentativac Benjamina Tahirovića.

Jedini meč bez golova odigran je između Ajaxa i Union Berlina.

Rezultati i strijelci:

Salzburg – Roma 1:0 (Capaldo 88′)

Šahtar – Rennes 2:1 (Kriskiv 11′, Bondarenko 45+1′ / Toko Ekambi 59′)

Ajax – Union Berlin 0:0

Barcelona – Manchester United 2:2 (Alonso 50′, Raphinha 76′ / Rashford 53′, Kounde autogol 59′)