Andalužani se povukli, Stara dama to kaznila

Andalužani su se u Torinu većinom pitali za sve i malo im je falilo da rastuže Staru damu.

Ipak, povlačenje im se obilo o glavu

Fudbaleri Juventusa i Sevilje remizirali su u Torinu 1:1, u prvom meču polufinala Lige Evrope.

Nešto južnije, Roma je upisala minimalnu pobjedu nad Bajerom, 1:0.

Andalužani su na sjeveru Čizme po ko zna koji put potvrdili da su specijalisti za drugo po kvalitetu kontintalno takmičenje.

Večeras su se većinom pitali za sve i malo im je falilo da rastuže Staru damu.

Poveli su u u 26. minutu, kada su odigrali savršenu kontru.

Asistent za hitac u metu bio je Lukas Okampos, a egzekutor Jusef En-Nesiri.

Potom su se povukli, igrali na sigurno, a to im se obilo o glavu u sudijskoj nadokadi. Bio je to posljednji korner domaćina, lopta je “šetala” po šesnaestercu, da bi na drugoj stativi najprisebniji bio Federiko Gati za veliki remi.

Za Torineze Filip Kostić je odigrao prvo poluvrijeme, a Dušan Vlahović prva 62 minuta meča.

Kod pobjednika, Nemanja Gudelj je igrao čitavu utakmicu.

Vučica je, s druge strane, odigrala “murinjovski” protiv Farmaceuta, upisala trijumf 1:0 i tako se približila finalu.

Junak Rimljana bio je Edoardo Bove, koji je u 63. minutu ispratio akciju u kojoj Tami Ejbraham odlično šutirao, te je natrčao na odbijenu loptu i pospremio ju u mrežu.

Nemanja Matić je nastupio svih 90 minuta za pobjednike. Mile Svilar i Benjamin Tahirović susret su gledali sa klupe.