Samoubistvo Manchester Uniteda

Manchester United je već eliminisao dva tima iz Španije u nokaut fazi Lige Evrope, ali pitanje je hoće li to biti slučaj i sa Sevillom.

Crveni đavoli su najprije bili bolji od Barcelone, potom su bili ubjedljivi u dva duela protiv Betisa, a sada su na Old Traffordu u prvom meču četvrtfinala odigrali saom neriješeno sa Sevillom 2:2.

Činilo se da će ekipa Erika Ten Haga rutinski odraditi posao sa timom koji je u donjoj polovini tabele španskog šampionata. Bez ikakve dileme igrač utakmice bio je austrijski veznjak Sabitzer, strijelac golova u 14. i 21. minutu. Najprije je pogodio poslije dodavanja Fernandeša, potom kad mu je asistirao Rashford.

Moglo je da bude i drugačije, da je u šestom minutu srpski reprezentativac Nemanja Gudelj iskoristio vrlo dobru priliku, ali nije bio precizan, šutirao je visoko preko prečke.

U nastavku meča United je bio daleko bliži pogotku, šanse su propuštali Fernandeš, kao i Antony u dva navrata, najbliži je bio u 61. minutu kad je poslije kontranapada pogodio stativu.

U finišu je uslijedila kazna za sve promašaje Ten Hagovog tima. Najprije je autogol postigao Malacija u 85. minutu, a potom je u trećem minutu nadoknade to učinio i nesretni Harry Maguire za šok na Old Traffordu.

Juventus velike nade polaže u takmičenje u Ligi Evrope, trofej bi im garantovao plasman u grupnu fazu Lige šampiona u narednoj sezoni, čak i prvi šešir prilikom žrijeba.

Ipak, put do trofeja prilično je dugačak, ali ekipi iz Torina dobro ide. U prvom meču četvrtfinala slavili su protiv Sportinga – 1:0. I to uz veliki doprinos Dušana Vlahovića, koji je učestvovao u akciji kod jedinog pogotka u 73. minutu.

Tada je poslije centaršuta sa desne strane Vlahović glavom zahvatio loptu, golman Adan je već bio savladan, ali je sa gol-linije lptu izbacio Coates. Ipak, na pravom mjestu se našao Gatti, koji je sa metar samo posalo loptu u mrežu, bio je to njegov prvi pogodak za Juventus u najboljem mogućem trenutku.

Vlahović je inače u igru ušao u 62. minutu umjesto Milika, upravo tada zamijenjen je drugi reprezentativac Srbije Filip Kostić, koji je svoje mjesto ustupio Fagolliju, piše Sport klub.