Argentinski čarobnjak još jednom pokazao da je jednostavan fudbal najljepši fudbal (VIDEO)

Iinter Miami je u polufinalu Leagues Cupa pobijedio Philadelphia Union 4:1 i plasirao se u finale tog takmičenja u kojem će igrati protiv Nashvillea koji je izbacio meksički Monterrey.

Inter je sve riješio već do 20. minute kad je vodio 2:0 golovima Martineza i Messija, do poluvremena je Jordi Alba povisio na 3:0, a u nastavku je za Union zabio Bedoya, a potvrdu pobjede Intera potvrdio je Ruiz u 84. minuti.

Prvo ime susreta opet je bio Lionel Messi koji je u 20. minuti zabio fantastičan gol, već deveti u šestoj utakmici za novi klub. Messi je primio loptu na 40 metara do gola, riješio se jednog igrača i onda rijetko viđenim udarcem s 25 metara matirao golmana za 2:0, prenosi Sc Sport.

Messijev udarac uopće nije bio jak. Dapače, izgledao je više kao dodavanje, ali iz drugih uglova se vidi kako je Argentinac fantastičnom plasiranom loptom gađao i savršeno pogodio sami ugao Blakeova gola, koji je doduše mogao i morao bolje reagirati.

Messi je tako nastavio nevjerovatan niz od dolaska u MLS koji je potpuno poludio za njim. U šest utakmica zabio je spomenutih devet golova, a dodao je i jednu asistenciju. Prema nekim kladionicama Inter je sad već četvrti favorit za osvajanje titule prvaka, a prije Messijeva dolaska bio je autsajder.