16. KOLO PLBiH: Posušje ubjedljivo protiv Igmana

U okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, sastali su se Posušje i Igman Konjić. Utakmica završena rezultatom 4:1.

Nakon sedam utakmica bez pobjede, ekipa Posušja je uspjela slaviti na svom terenu protiv Igmana iz Konjica.

U osmoj minuti utakmice, Mandić je izašao na Ćemana, golman Igmana odbranio udarac ali se lopta odbija od Sipovića i ulazi u mrežu gostiju, piše SC Sport.

U 12. minuti jako ružna scena. Marko Ćubrilo je napustio teren na nosilima a umjesto njega ušao iskusni Dupovac.

Šest minuta poslije novi gol za Posušje. Nakon sjajno izvedenog kornera najbolje se snalazi Boban i matira glavom Ćemana.

Pred sami kraj poluvremena novi gol za Posušje. Opet je korner bio koban za igrače Igmana. Brković je ovaj put centrirao a Lučić je pogodio iz gužve za 3:0.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih šansi do 80. minute utakmice kada rezervista Ahmetović smanjuje zaostatak svoje ekipe.

Konačan rezultat utakmice postavio je Rozić u 93. minuti. Jandrek je sjajno ubacio sa desne strane a Rozić je mirno pogodio.