Igman slavio veliku pobjedu u borbi za opstanak

U drugoj utakmici 13. kola Premijer lige BiH snage su odmjerili Igman i Zvijezda 09, a duel u Konjicu pripao je domaćinu koji su slavili sa 3:1.

U Konjicu su se sastali timovi iz donjeg dijela tabele i ovo je bila jako važna utakmica za oba tima. Na kraju, domaćin je osvojio velika tri boda i upisao drugu uzastopnu pobjedu nakon što je u prošlom kolu savladao Željezničar, dok je Zvijezda 09 zakovana za dno sa samo pet bodova iz 13 mečeva.

Darko Bodul je doveo Igman u vodstvo u 24. minuti susreta da bi svega četiri minute kasnije Petar Karaklajić donio izjednačenje gostima.

Da domaći imaju prednost na odmoru pobrinuo se Mirsad Ramić koji je u 42. minuti susreta postigao pogodak za vodstvo Igmana.

Tu nije bio kraj golovima budući da je Stefan Denković u 81. minuti susreta postigao treći pogodak za Igman i postavio konačan rezultat utakmice.

Nakon ove pobjede Igman je 9. na tabeli Premijer lige sa 15 osvojenih bodova, dok je Zvijezda posljednjeplasirana sa svega 5 bodova.