Zurich 'potopio' Grbavicu: Fudbalerke SFK 2000 teško stradale od ekipe iz Švicarske

Aktuelni prvak BiH SFK 2000 Sarajevo doživio je težak poraz u prvoj utakmici Play-offa Lige prvaka za žene.

Bordo fudbalerke danas su na Grbavici poražene od Zuricha s ubjedljivih 7:0, te su tako ostale praktično bez šansi za plasman u grupnu fazu ovog takmičenja.

Već na samom startu je bilo jasno da je Zurich dosta kvalitetnija ekipa, a Švicarske su do vodstva došle u 6. minuti pogotkom koji je postigla Fabienne Humm na asistenciju Seraine Piubel, piše Sport1.

Samo jedanaest minuta kasnije Zurich stže i do drugog gola, ponovo preko Humm kojoj je ovoga puta asistirala Naomi Megroz.

Činilo se da će tim rezultatom i završiti prvo poluvrijeme, no u samom finišu istog Švicarke postižu i treći gol, a mrežu Bordo fudbalerki zatresla je Laura Vetterlein.

Fantastičnu partiju krunisala je Fabienne Humm svojim trećim golom u 62. minuti susreta za ubjedljivih 0:4, da bi peti gol za Zurich, a svoj drugi na utakmici postigla Laura Vetterlein u 80. minuti susreta.

Do kraja susreta Zurich je postigao još dva gola, prvo preko Oliwie Wos u 87. minuti, a onda i u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je vlastitu mrežu zatresla Slišković.

Vrijedi napomenuti da je SFK 2000 Sarajevo utakmicu završio sa 10 igračica, s obzirom da je Amira Spahić u finišu utakmice dobila crveni karton.

Revanš utakmica na programu je za sedam dana u Švicarskoj.