Zrinjski nakon penala eliminisao prvaka Armenije i izborio drugo pretkolo Lige prvaka (FOTO+VIDEO)

Fudbaleri Zrinjskog i Urartua odigrali su utakmicu 1. pretkola Lige prvaka, koja je nakon regularnog vremena otišla u produžetke, a potom i u penale.

Evo šta se sve izdešavalo večeras.

Plemići su poveli 1:0 preko Nemanje Bilbije koji je pogodio glavom u 28. minuti.

Ipak, da utakmica uđe u dramatičnu završnicu pobrinuo se Gregorijan koji pogađa na asistenciju Margarijana u 74. minuti utakmice, nakon kratkog prodora po desnoj strani i odličnog šuta lijevom nogom u donji desni ugao golmana Zrinjskog.

I kad su svi mislili da će tako završiti, gosti pogađaju s bijele tačke u sudijskoj nadoknadi za 1:2. Strijelac je bio Ozbiliz.

Promjene rezultata u regularnom vremenu više nije bilo, pa se otišlo u produžetke.

Podsjetimo, prva utakmica u Armeniji završena je pobjedom Zrinjskog 0:1, pa je to značilo ukupnih 2:2.

Samo što je startao prvi produžetak Mostarci dobijaju penal i u 94. minuti preko Kiša poravnavaju na 2:2 (za ukupnih 3:2), pa su ponovo došli na prag drugog pretkola.

Koliko su uporni bili večeras fudbaleri Urartua dokazao je Maksimenko u 108. minuti kada je pogodio za 2:3 odnosno za ukupnih 3:3.

Putnika u drugo pretkolo odlučili su na kraju penali gdje su jače živce imali fudbaleri iz Mostara i pobjedom 4:3 u penal seriji izborili plasman u naredni krug.

Protivnika u 2. pretkolu Plemići će saznati sutra kada će svoj revanš odigrati Slovan Bratislava i Swift iz Luksemburga koji su u Slovačkoj u prvom meču odigrali 1:1.