Zrinjski je prvak Bosne i Hercegovine

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog u 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su Posušje u gostima rezultatom 0:2. Tako su Plemići stigli do osme titule prvaka naše zemlje.

Prvo poluvrijeme na Mokrom Docu nije nam donijelo mnogo uzbuđenja, a vrijedi izdvojiti priliku Nemanje Bilbije iz pete minuute kada je šutirao glavom, a golman Posušja Kukić odbranio bez previše problema.

Pokušao je i Dadić sa nekih 25 metara na drugoj strani, ali je lopta otišla pored gola. U tim trenucima igrala se 25. minuta susreta.

Tako se na odmor otišlo bez pogodaka. Zrinjski je čekao svoju šansu i dočekao je u 61. minuti susreta. Luka Kukić je napravio veliku grešku. Želio je uposliti Lučića, šansu vrebao Bilbija, ukrao loptu i pogodio za veliko slavlje navijača, piše N1.

HŠK Zrinjski Mostar je prvak m:tel Premijer lige BiH za sezonu 2022/2023! #HŠKZ ⚪️🔴

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Sunday, April 30, 2023

Nastavili su Plemići sa mnogo boljom igrom u drugom dijelu, a do drugog pogotka stigli su u 73. minuti susreta. Ponovo je strijelac bio Nemanja Bilbija, ovoga puta sa bijele tačke.

Plemići su nakon ove pobjede osigurali i titulu prvaka Bosne i Hercegovine, osmu u historiji. Sada su prvi na tabeli sa 69 bodova i sa nedostižnih 17 bodova ispred Borca. S druge strane Posušje je 9. sa 30 bodova i predstoji mu grčevita borba za opstanak.

U drugom susretu koji je počeo od 16 sati i 30 minuta Sloga je ugostila Leotar.

Sloga je stigla do gola u 13. minuti susreta. Tada je Bilal izveo sjajan korner, a Miloš Nikolić matirao golmana Leotara.

Ipak, Leotar do vrijednog boda stigao u drugom dijelu. Napadali su Trebinjci, a do gola su stigli u 81. minuti. Tada je lijepo pogodio Miloš Aćimović.

Sloga 8. na tabeli nakon ovog boda sa 31 osvojenim bodom, Leotar 11. sa 28 bodova.