Zmajevi mogu biti zadnji u grupi i plasirati se na Evropsko prvenstvo. Evo kako

Slovačka je u Bratislavi u meču drugog kola grupe J kvalifikacija za EURO pobijedila BiH rezultatom 2:0.

Selektor Faruk Hadžibegić je izveo identičnu postavu kao protiv Islanda i Slovaci su već u prvom poluvremenu imali spreman odgovor i praktično riješili utakmicu.

Domaći su poveli u 13. minuti kada je Mak matirao nemoćnog Šehića.

Selekcija Slovačke je bolju igru u prvom poluvremenu krunisala novim golom u 40. minuti. Strijelac je bio Haraslin.

Naravno, ovo nije kraj za Zmajeve i ostalo je još mnogo utakmica do kraja u pokušaju da se izbori drugo mjesto koje vodi direktno na Euro.

Portugal očekivano vodi na tabeli sa šest bodova, dok su Slovaci sada drugi sa 4 boda. Slijede BiH i Island sa po tri boda, Luksemburg ima jedan, a Lihtenštajn je bez bodova.

No, za razliku od Slovaka i Islanđana, naših glavnih konkurenata u borbi za plasman, BiH ima tajno oružje.

Naime, Zmajevi u teoriji mogu završiti i posljednji i opet se plasirati na Euro.

Prošle godine, na čelu sa bivšim selektorom Ivaylom Petevom, BiH je izborila plasman u Ligu A Lige nacija, i samim time baraž za Euro.

Baraž je na programu u martu 2024., a ako se Zmajevi ne plasiraju preko kvalifikacija, rivali bi im bile tri najbolje selekcije iz Lige B koje se nisu plasirale na Euro preko kvalifikacija.