Željezničar opet razočarao: Rođeni slavili pobjedu na Grbavici

U prvom meču 17. kola Premijer lige BiH Željezničar je dočekao Velež u velikom derbiju starih rivala, a susret je završen pobjedom Mostaraca od 0:1.

Prvi prijete fudbaleri domaćeg tima. Haračić je primio loptu u kaznenom prostoru nakon centaršuta sa lijevog boka, oslobodio se Oliveire i šutirao. Lopta je okrznula stativu i otišla u gol aut.

Bilo je to izuzetno skromno prvo poluvrijeme. U 26. minuti nova poluprilika za domaće. Amoah je prevario Oreča i Hrkaća, krenuo sam prema golu Veleža, no u posljednjem trenutku loptu u korner izbacuje Oliveira. Zatim nova šansa za Želju. Pokušao je veznjak Željezničara Nedim Mekić sa distance iznenaditi golmana Veleža, no siguran je Hadžikić.

Četiri minute kasnije, velika šansa za goste. Guliashvili je centrirao, a Šikalo sam sa osam metara nije uspio uštopati loptu i šutirati.

U 44. minuti Vehabović je šutirao iz slobodnjaka, ali je lopta završila na vanjskom dijelu mreže domaćih.

Bez golova se otišlo na odmor, a u nastavku smo vidjeli više uzbuđenja.

U 52. minuti Vehabović je pokušao sa nekoliko metara, ali je to blokirao Cocalić.

Odlično šansu u 65. minuti upropastio je Amoah. Dobro je prošao po desnoj strani i šutirao sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola. Imao je samog Haračića na drugoj strani, ali se ipak odlučio za udarac.

Brzo je stigla kazna. Dupli pas tri minute kasnije Vehabovića i Guliashvilija, a Gruzijac pogađa za 0:1 i veliko slavlje gostiju.

Domaći su pokušavali stići do gola, ali im to nije polazilo za rukom.

U 83. minuti Guliashvili je imao veliku šansu, sa 14 metara je šutira, ali je lopta otišla malo preko gola.

U 92.minuti Selimović je pokušao glavom, ali lopta je završila malo iznad gola Veleža.

Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Velež je ovom pobjedom stigao do trećeg mjesta sa 32 boda dok je Željezničar ostao osmi sa 19.