Sport

Vraća im se, ono što je Dudić pričao: Drugi uzastopni trijumf Sarajeva

Ekipa Sarajeva upisala je drugu pobjedu zaredom u m:tel Premijer ligi, na Bilinom polju bordo tim je savladao Igman. Tako je ujedno novi trener ekipe s Koševa Emir Obuća zadržao maksimalni učinak.

Domaći tim je već u sedmoj minuti imao sjajnu priliku, ali Varešanović šutira pored gola u trenutku kada se našao oči u oči s golmanom Ćemanom.

No, šest minuta kasnije bordo tim ipak dolazi do pogotka. Šutirao je Džafić, lopta zakačila nekoga iz odbrane Igmana, a na pravom mjestu se našao Hamza Čataković i glavom poentirao za 1:0.

Nakon toga uslijedilo je nekoliko poluprilika na obje strane, da bi u 32. minuti odličnu šansu imao Džafić nakon dodavanja Mulalića, ali šutirao je preko gola Igmana. Nekoliko minuta kasnije zaprijetio je Ramić nakon skoka između dvojice čuvara, ali je golman Sarajeva Šahinović odbranio.

Igman je izjednačio u 42. minuti. Bila je to sjajna akcija gostiju, Bodul je odlično pronašao na boku Hebibovića, koji je odigrao povratni pas na Alagića, a ovaj pogodio za 1:1. Tim rezultatom zaključeno je poluvrijeme.

Uslijedilo je nekoliko poluprilika na obje strane početkom drugog dijela meča, Sarajevo do novog vodstva dolazi u 64. minuti. Đoković je odlično proigrao Čatakovića, napadač Sarajeva zatim produžio do Adnan Džafića, koji prizemnim šutem iskosa matira Ćemana za 2:1.

Nakon toga nije se mnogo toga dešavalo, Sarajevo je umrtvilo igru. Ipak, bordo tim do novog gola dolazi u nadoknadi. Bio je to sjajan pogodak Mustafića, njegov prvijenac za konačnih 3:1.

Sarajevo – Igman 3:1 (Čataković 13’, Džafić 64’, Mustafić 93’ – Alagić 42’)

Stadion Bilino polje u Zenici. Glavni sudija: Sabrija Topalović (Zenica).

SARAJEVO: Šahinović, Tomašević, Trako, Drobarov, Mulalić (Musa), Đokanović, Varešanović (Mustafić), Džafić (Salčin), Avramovski (Ahmetović), Suljić, Čataković (T. Ramić).

IGMAN: Ćeman, Duraković, Velić, Mahmić, Alić (Blagojević), Alagić, Hrelja, Jakupović (Kašić), A. Hebibović, Bodul, Ramić.