Historijska pobjeda Igmana protiv Sarajeva, utakmicu obilježio nestvaran detalj

Konjički Igman je danas ostvario prvu pobjedu u m:tel Premijer ligi BiH, dok je Sarajevo upisalo drugi uzastopni poraz.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvih dvadesetak minuta na stadionu u Doboju kod Kaknja. Obećavajuća prilika ukazala se gostima u 25. minuti, kada je na centaršut Muse nespretno reagovao Suljić, koji je bio u odličnoj poziciji.

Samo minut kasnije dosuđen je penal za Igman. Musa je u šesnaestercu srušio Ramića, sudija Kesić je pokazao na bijelu tačku. Mladi golman Sarajeva Šahinović je zatim odbranio šut Damira Hrelje, ali nogometaš Igmana je ipak pokupio odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za prvi, historijski, pogodak ekipe iz Konjica u najvišem rangu.

Nakon toga bordo tim je vršio pritisak, ali nije uspio kreirati opasniju situaciju pred golom domaćih te je ostalo 1:0 do odlaska igrača na odmor.

Sarajevo je i na početku drugog dijela krenulo agresivno na gol Igmana, ali konkretni Konjičani su bili ti koji su došli do novog gola u 53. minuti. Bodul je izveo korner, na pravom mjestu se našao Demir Jakupović i poentirao za 2:0.

Samo dvije minute kasnije Bodul faulira Ikića i dobija drugi žuti, odnosno crveni karton. Ipak, ni činjenica da su bili više od pola sata s igračem više nije mnogo pomogla Sarajevu. Čak je Ramić nakon greške Muse zamalo dodatno povećao prednost Konjičana.

Prvi udarac u okvir gola Igmana bordo tim je imao u 62. minuti, kada je Kobiljar iz dobre pozicije šutirao, ali Ćeman odbranio.

Gosti su nastavili napadati, ali nisu uspjeli naći put do mreže rivala (čak je Hebibović zamalo pogodio sa sredine terena, kad je pogodio prečku gola Sarajeva), tako da je s posljednjim sudijskim zviždukom uslijedilo veliko slavlje fudbalera Igmana, novog člana Premijer lige BiH.

Zanimljivo da su domaći s čak dva igrača manje dočekali taj kraj meča, s obzirom da je u nadoknadi drugi žuti karton dobio i Blagojević.

Interesantno je i to da je Bodul igrao u dresu Blagojevića s brojem 32, a Blagojević koji je ušao u dresu Bodula.

Igman – Sarajevo 2:0 (Hrelja 27’, Jakupović 53’)

MGM Arena u Doboju kod Kaknja. Glavni sudija: Dragan Kesić (Bosanska Gradiška).

IGMAN: Ćeman, Mahmić, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja (Biber), Hebibović, Bodul, Jakupović (Ćubara), Ramić (Blagojević).

SARAJEVO: Šahinović, Musa, Drobarov (Kobiljar), Trako, Đokanović, Tomašević, Čirjak, Varešanović (Ahmetović), Suljić (Mulahusejnović), Džafić (Kapić), Ikić (Čataković).