Victor Wembanyama upisao svoj prvi triple-double

San Antonio Spursi pobijedili su Detroit Pistonse u utakmici omjerom najslabijih ekipa NBA lige.

Susret je igran u Detroitu gdje je domaćin izgubio sve četiri četvrtine, a onda upisao i 35. poraz u 38. utakmici sezone. Završilo je s ubjedljivih 130:108 za Spurse.

Victor Wembanyama ostvario je prvi triple-double u NBA karijeri i to već za samo 21 minuti. Sjajni francuski rookie, čudo od igrača visoko 224 centimetra, susret je na kraju završio sa 16 koševa, 12 skokova i 10 asistencija, od kojih se posebno ona do koje je došao nakon što je progurao loptu kroz noge Bojana Bogdanovića.

U historiji NBA lige samo je Russell Westbrook brže stigao do triple-doublea.

Od Wembanyame je efikasniji kod San Antonija bio samo Keldon Johnson (17 poena). Ipak, niko mlađi od Wembanyame (20 godina, šest dana) to nije napravio u susretu koji je odigrao bez izgubljene lopte.

Kod Detroita je prvi strijelac bio Jalen Duren (21 poena, 12 skokova) i Bojan Bogdanović utakmicu je završio s 19 poena.