Dončić odigrao historijski meč, postavljao rekorde i odveo Dallas do pobjede

Luka Dončić je protiv Utah Jazza odigrao prvu četvrtinu, poluvrijeme i utakmicu za historiju najjače lige svijeta.

Tako je odveo Dallas i do historijske pobjede, 147:97, +50, treće najuvjerljivije Mavsa ikad, prenio je Sc Sport.

Prvu četvrtinu završio je Dončić s 16 poena te po 5 skokova i asistencija. To mu je čak peta prva četvrtina otkako je u NBA-u s brojkama 15-5-5 u najvažnijim kategorijama. Kakav je to podvig, svjedoči to što u zadnjih 27 godina samo još jedan igrač ima više od jedne takve prve četvrtine. No, Giannis Antetokounmpo ih ima, u odnosu na Dončića, “tek” dvije.

Ipak, ono što je Dončić uspio do poluvremena je još čudesnije. Po prvi put u karijeri mu je već na polovini utakmice uspjelo ostvariti triple-double. U zadnjih četvrt stoljeća to su uspjeli još samo Russell Westbrook, Nikola Jokić i Domantas Sabonis.

On je naime na poluvremenu imao 29 poena te po 10 skokova i asistencija. Tako je postao prvi u historiji NBA lige s takvim triple-doubleom na poluvremenu. NBA na svim kanalima ističe taj podvig slovenskog fenomena:

Luka Dončić je službeno ostvario najefikasnije triple-double poluvrijeme u NBA historiju.”

Dončić je tako već na polovici utakmice uspio po 60. put u karijeri imati triple-double učinak. Najnovijim je na vječnoj tabeli preskočio jednog od najvećih, Larryja Birda, te je sada deveti po broju najtežih i najprestižnijih individualnih učinaka u povijesti najjače lige svijeta.

Dončić je meč okončao s 40 poena, 10 skokova i 11 asistencija, ali ovakav spektakularan saldo ostvario je za samo tri četvrtine. Tako je postao tek drugi igrač u povijesti kojem je to uspjelo, nakon Jamesa Hardena.

NBA ističe i ovo:

“Dončić je za samo tri četvrtine uspio doći do triple-doublea s 40 poena. To mu je već sedmi takav pothvat u karijeri. Njime se izjednačio na četvrtom mjestu s Wiltom Chamberlainom.”