Luka Dončić zvijezda večeri: Dallas trijumfirao protiv Houstona u spektakularnoj predstavi

Luka Dončić odigrao je novu nevjerovatnu partiju u NBA ligi, a njegovi Dallas Mavericksi pobijedili su Houston Rocketse 125:107 i zaustavili njihov niz od 11 uzastopnih pobjeda.

doncic

Slovenačka superzvijezda NBA lige utakmicu je završila s 47 koševa, 12 skokova i sedam asistencija.

Vođa Mavericksa je u sedmoj uzastopnoj pobjedi Dallasa posebno impresivan bio u prvoj četvrtini u kojoj je ubacio 22 koša. Do poluvremena ih je skupio 32, a do kraja susreta tu brojku doveo do svog desetog najvećeg učinka u utakmicama osnovnog dijela u NBA ligi. Rekord mu je 73 poena, koliko je ubacio Atlanta Hawksima u siječnju ove godine.

Utakmicu je završio sa šutom za tricu 9-16, čime je izjednačio lični rekord u broju ubačenih dalekometnih pokušaja u NBA ligi. Ukupan šut u sinoćnoj utakmici bio mu je 18-30. Kyrie Irving dodao je 24, uz sedam asistencija za Mavse.

“Pokazao je zašto je jedan od najboljih košarkaša na svijetu. Ubacivao je koševe, čitao igru i igrao obranu. Na njemu je da odradi svoj posao, a u ovoj utakmici odradio ga je na jako visokoj razini”, rekao je Dallasov trener Jason Kidd o Dončićevoj partiji.

Minnesota je sinoć upisala pomalo iznenađujući poraz na svom parketu od Chicaga (101:1019), a Luka Garza je meč odgledao s klupe domaćeg tima.