Velež opravdao ulogu favorita i na domaćem terenu savladao Zvijezdu

Na stadionu Rođeni u Mostaru, FK Velež je u 27. kolu dočekao FK Zvijezda 09. Domaćin je slavio pobjedu rezultatom 3:1.

Velez-Zvijezda

Domaćin je u ovaj susret ušao kao trećeplasirana ekipa prvenstva i kao veliki favorit, dok su gosti već prežaljeni od većine fudbalskih znalaca i jedan su od sigurnih putnika u niži rang.

U posljednjem odigranom kolu Velež je poražen u mostarskom derbiju, dok je Zvijezda poražena na domaćem terenu u duelu sa GOŠK-om.

Posljednji susret večerašnjih rivala završen je nepopularnim rezultatom 0:0, a u posljednji meč između Veleža i Zvijezde igran u Mostaru domaći su riješili u svoju korist sa visokih 5:0.

Nakon duela Tomanovića i Šturma, glavni sudija meča Miloš Gigović je pokazao na bijelu tačku.

GOOOOL Hrkač je siguran izvođač najstrožije kazne. Hrkaču je to bio treći gol u ovoj sezoni.

Novu priliku za domaće imao je Dino Halilović, ali je njegov udarac išao pravo u dobro postavljenog Jelovca.

Prvu javnu opomenu u redovima domaćina dobio je Halilović u 41. minuti.

Imali su i gosti svoju priliku za poravananje u posljednjim sekundama prvog poluvremena, ali je sjajno branio Hadžikić nakon čije odbrane je Saliman pogodio stativu i prvi dio je završen sa 1:0.

U drugom poluvremenu Velež je ušao sa jednom promjenom Guliashvili je ostao u svlačionici, a od prve minute nastavka na terenu je bio Peco.

GOOOL Petar Kraklajić pogađa za poravnanje rezultata u 47. minutu susreta.

Saliman je sjajno prošao po lijevoj strani, uputio povratni pas na koji je natrčao Karaklajić i sjajno pogodio za 1:1 što je bio prvi gol Zvijezde u posljednja tri susreta večerašnjih rivala.

Domaćin je priprijetio preko Šturma, ali je Jelovac sjajno odbranio njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora, izostala je bolja reakcija Džafića na odbijenu loptu.

Još jednu izglednu šansu, u 56’ imao je Džafić, ali je njegov pokušaj otišao visoko iznad gola.

U 62. minuti druga izmjena domaćih, Mlinarić je ušao, a teren je napustio Dino Halilović.

Nedugo nakon izmjene, uslijedila je prilika za domaće, Pršeš je šutirao, Jelovac odbranio, a već u sljedećem napadu gosti preko Wadzea prijete.

Izmjena u redovima gostiju, teren je napustio jedini strijelac gostujuće ekipe Karaklajić, a zamijenio ga je Milan Savić.

Treća izmjena u ekipi Veleža, Nermin Haskić je izašao, a ušao je Emir Halilović.

Nova šansa za Džafića koji je ovog puta odlično šutirao iz teške situacije, ali je sjajno odbranio Jelovac.

GOOOL Mlinarić u 76. minuti postiže gol za novo vodstvo Veleža.

Saradnja rezervista rezultirala je novim pogotkom domaće ekipe, Emir Halilović je upisao asistenciju, a Mlinarić je došao do svog drugog gola u ovoj sezoni.

GOOOL Fenomenalno je Pršeš šutirao sa distance i sjajno pogodio za povećanje prednosti domaćih na 3:1. Pršešu je to bio prvi gol u ovoj sezoni.

Dvije izmjene su viđene i u 82. minuti, Milak je zamijenio Čaića,a u redovima gostiju Dujković je ušao umjesto Ristanovića.

Dvostruka izmjena kod gostiju u 87. minuti, Saliman i Vukoja su napustili teren, ušli su Matić i Raca.

Sudija Gigović je odlučio susret produžiti za tri minute sudijske nadoknade.

Nakon nova tri boda Velež je povećao prednost u odnosu na FK Sarajevo na pet bodova s tim da tim sa Koševa ima i utakmicu manje od Mostaraca. Zvijezda je nakon dvadesetog poraza ostala na 17 bodova, deset manje od posljednjeplasiranog Igmana.

Naredno kolo Velež igra na domaćem terenu i dočekuje Slogu Meridian, a Zvijezda će na domaćem terenu dočekati Tuzla CIty.

WWin liga BiH, 27. koloFK Velež – FK Zvijezda 09 3:1 (A. Hrkač pen. 8’, P. Karaklajić 47’, M. Mlinarić 76’, O. Pršeš 78)