Važna tri boda: Krpić pogodio za slavlje Željezničara protiv Širokog Brijega

Fudbaleri Željezničara nadigrali su Široki Brijeg rezultatom 1:0 u meču 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koji je odigran na Grbavici.

Plavi su u prvom dijelu imali više od igre i loptu u svom posjedu, ali nedovoljno konkretnih prilika za gol.Najbolju je imao Mekić u petoj minuti susreta kada je sa nekoliko metara udaljenosti njegov udarac odbranio Ivan Puljić, da bi Široki Brijeg uzvratio u u 17. minuti udarcem Mašića nakon kornera, ali lopta je otišla malo preko gola.

Željezničar je do pogotka došao u trećoj minuti nastavka meča.

Radinović je ubacio s lijeve strane, a na pravom mjestu je bio Krpić, za veliku radost domaćih navijača.Plavi su sa nova tri boda došli na devetu poziciju sa 30 bodova, čime su povećali šanse za opstanak u elitnom rangu bh. fudbala.

Široki Brijeg je sedmi sa 35 bodova, piše Faktor.