Zrinjski napunio mrežu Islanđana do vrha, smiješi im se grupna faza (FOTO+VIDEO)

Fudbaleri Zrinjskog ugostili su večeras sastav Breidablika sa Islanda u 3. pretkolu Evropske lige i nanijeli im težak poraz rezultatom 6:2!

Arhiva

Ovom pobjedom naš predstavnik je zakoračio u doigravanje za grupnu fazu Evropske lige, ali i skoro obezbjedio grupnu fazu Konferencijske lige.

Seriju pogodaka započeo je u 2. minuti Kiš, a potop gostiju nastavio je Malekinušić (22), potom pogađa ponovo Kiš (30), zatim redom Bilbija (33), Malekinušić (40), Ivančić (56), da bi gosti smanjili preko Ludvikssona (64) i Eyjolfssona u 74. minuti utakmice na konačnih 6:2.

Odavno u našoj zemlji nije gostovao slabiji tim od Breidablika čiji igrači više liče na amatere i bila bi nezapamćena senzacija kada bi Zrinjski propustio ovu prednost i ostao bez plasmana u doigravanje Evropske lige i historijskoj uspjeha za bh. fudbal – plasmana u grupu Konf. lige.

TOK UTAKMICE

Kraj.

90. – Finiš je utakmice u Mostaru.

84. – Dvije prečke u nizu domaćih sada! Mnogo sreće za goste.

83. – Pokušavaju Islanđani da velikom borbom dođu i do trećeg gola što bi im već dalo kakve takve šanse u revanšu.

74. . GOOOOL! Eyjolfsson sada smanjuje na 6:2. Previše se opustio Zrinjski sada.

68. – Izmjene vrši saa Zrijnski. Kiš i Malekinušić izlaze iz igre, a ulaze Mišić i Zlomislić.

62. – Sada je jasno da Islanđani ne mogu mnogo protiv bh. prvaka koji će vjerovatno ostvariti plasman u play-off Evropske lige i koji je tim plasmanom već obezbjedio plasman u grupnu fazu Konferecijske lige ako budu eliminisani u narednoj rundi.

60. – GOOOOL!! Ludvikson smanjuje na 6:1!

56. – GOOOOOL! Ivančić postiže šesti gol Plemića u ovom meču!

51. – Očekivano, i u nastavku ćemo gledati potpunu dominaciju Zrinjskog koji ima i igrača više.

46. – Nastavljena je utakmica u Mostaru.

45+5. – Kraj prvog poluvremena u kojem je viđen “blickrig” Mostaraca na gol Islanđana.

40. – GOOOOL!!! Ovo je nadrealno! Islanđani sada primaju i peti gol! Svoj drugi pogodak večeras postiže Malekinušić!

34. – GOOOOL!!! Sada je već 4:0! Nevjerovatno koliko je loša ekipa sa Islanda. Bilbija pogađa glavom nakon ubačaja Malekinušića.

32. – Sada gosti ostaju s 10 igrača jer Einarsson dobija drugi žuti karton.

30. – GOOOOL! Ponovo Kiš, vodi Zrinjski 3:0 i blizu je plasmana u doigravanje Evropske lige već u ovim trenucima! Protivnik je sada prodao loptu Zrinjskom i već se postavlja pitanje da li je ovdje riječ o amaterskoj ekipi jer takav dojam ostavljaju na terenu.

22. – GOOOL! Malekinušić za 2:0! Iskoristio je igrač Zrinjskog jednu gužvu nakon kornera svog tima i loptu gurnuo u mrežu.

19. – Pokušao je sad i Ćuže, ostaje minimalno vodstvo domaćih.

12. – Bilbija je imao šansu, ali odbrana Zrinjskog reaguje u posljednji čas.

10. – Pokazuje Zrinjski da je osjetno jači protivnik u ovom dvomeču. Dominira i prijeti golu Islanđana. Zaista, ovakvu šansu za plasman u grupnu fazi nekog evropskog takmičenja Plemići neće dugo imati.

3. – GOOOOL! Kiš donosi vodstvo Zrinjskom u ranoj fazi utakmice! Precizan je to bio udarac sa oko 17 metara.

1. – Utakmica u Mostaru je počela u ovim trenucima. Glavni sudija ovog meča je Nicholas Walsh iz Škotske.

Podsjetimo, Zrinjski je eliminisan iz Lige prvaka od slovačkog Slovana (0:1, 2:2), pa takmičenje nastavljaju u Evropskoj ligi, a ako budu eliminisani od Islanđana sele u Konferencijsku ligu gdje ih čeka bolji iz duela Struge i Swifta. Inače, Struga je u prvom meču večeras slavila kod kuće s 3:1. Jedan od ova dva kluba bili bi našem klubu posljednja prepreka na putu u grupnu fazu Konferencijske ligu.

U slučaju da prođu Islanđane u doigravanju za grupnu fazu Evropske lige čeka ih LASK, ali samim plasmanom u play off osigurali bi grupnu fazu Konferencijske lige bez obzira na rezultat protiv Austrijanaca.

Treneri Krunoslav Rendulić i Oskar Thorvaldsson odredili su početne postave.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Tičinović, Ivančić, Kiš, Čanađija, Malekinušić, Ćuže i Bilbija.

BREIDABLIK: A. Einarsson, Yeoman, Margeirsson, Muminović, Gunnlaugsson, Eyjolfsson, Sigurjonsson, Ludviksson, V. Einarsson, Steindorsson i Svanthorsson.

Ogromna podrška se večeras očekuje za sastav Zrinjskog na stadionu Pod Bijelim brijegom koji će biti ispunjen.