Plemići prošli u play-off kvalifikacija za Evropsku ligu

Zrinjski je ostvario historijski uspjeh i prošao u play-off Lige Evrope, a samim tim su plemići osigurali grupnu fazu Konferencijske lige te su postali prvi bh. tim kojem je to uspjelo poći za rukom.

Uzvratni meč na Islandu bilo je samo rutinsko odrađivanje posla. Zrinjski je imao četiri gola prednosti budući da su u Mostaru ostvarili trijumf od 6:2. Probali su domaći početnim pritiskom stići do pogotka u ranoj fazi utakmice i tako možda napraviti problem mostarskom timu.

Zrinjski je imao mnogo prostora u kontranapadima. Nakon jednog kornera Ćorluka je pokušao glavom, ali je u posljednjem trenutku loptu blokirao defanzivac Breidablika.

U 12. minuti šansa za domaće. Ingvarson je vukao loptu nekih 20-ak metara, nakon toga uputio je ka petercu Zrinjskog, ali Barišić je bio priseban i izbacio je izvan kaznenog prostora.

Nakon toga mirniji period meča sve do 28. minute kada ponovo prijeti Breidablik. Svathorsson je ostavio povratnu loptu za Steindorssona, ovaj šutirao sa nekih 10 metara, ali visoko preko gola Marka Marića.

Odmah na početku drugog dijela šansa za Zrinjski. Malekinušić je nakon sjajne akcije obacio loptu u sredinu za Bilbiju, ovaj ostavio povratnu za Kiša, koji šutira snažno, ali ovoga puta pored gola.

Breidablik do vodstva dolazi u 55. minuti. Jakovljević je nakon jednog ubačaja pogodio vlastitu mrežu. Potom nova prilika za domaće. Nakon kornera Breidablika šutirao je Ingvarsson i pogodio stativu.

Nakon toga Zrinjski je ponovo uspostavio dominaciju na terenu. Prijetio je Bilbija, ali večeras najbolji igrač Zrinjskog nije bio golgeterski raspoložen.

U play-offu Evropske lige Zrinjski će igrati protiv austrijskog predstavnika LASK Linz. Prvi meč je na rasporedu 24. augusta, a uzvrat sedam dana poslije u Mostaru, javlja N1.