Rutinska pobjeda "Zmajeva" nad očajnim Lihtenštajnom, utakmicu obilježili prekidi i protesti protiv Saveza i Vice Zeljkovića

Fudbalski A tim naše zemlje gostovao je večeras u Vaduzu i slavio pobjedu nad Lihtenštajnom rezultatom 2:0 u okviru kvalifikacija za EURO 2024.

Utakmica protiv očajnog domaćeg sastava očekivano je riješena u našu korist, ali ovaj duel su obilježili prekidi i protesti od strane navijača BiH protiv FSBIH i predsjednika Saveza Vice Zeljkovića, koji su može se reći bili i očekivani.

Pogotke za BiH postigli su u prvom dijelu Rahmanović, te Stevanović nakon asistencije Demirovića u 13. odnosno 41. minuti meča.

Standings provided by Sofascore

TOK UTAKMICE

Kraj utakmice u Vaduzu, pobjeda BiH rezultatom 0:2!

90+7. – Novi protesti protiv Saveza odjekuju stadionom, uletila je i jedna baklja, ali neće biti prekida.

90+4. – Gazibegović mijenja Dedića.

90+3. – Šansu je sad imao Bilbija.

90+1. – Devet minuta je produžio sudija Sylwestrzak iz Poljske.

90. – Kraj utakmice između Islanda i Luksemburga, bilo je 1:1, a Portugal je pobijedio Slovake s 3:2.

87. – Nove izmjene, Džeko izlazi, Bilbija ulazi, a Ćivić mijenja Kolašinca.

83. – Nevjerovatno je šta je sad Džeko promašio, čista prilika da glavom samo gurne loptu u mrežu, ali ona završava u rukama domaćeg golmana.

79. – Iako je tek 80. minuta sigurno će biti barem 10 minuta nadoknade.

76. – Pjanić izlazi iz igre, zamijenit će ga Hadžiahmetović. Ulazi i Gojković umjesto Barišića.

73. – Domaći tim ovdje očito ne može više ništa. Šteta ako ostane samo 0:2.

66. – Nekoliko prilika za “Zmajeve” u kratkom vremenskom razmaku.

60. – Meč je nastavljen nakon razgovora Džeke s navijačima.

57. – Utakmica je bilja nastavljena, pa ponovo prekinuta. Žestoki protesti protiv Saveza, Vice Zeljkovića kojem sad skandiraju “Vico ped..u!”, može se reći da je ovo očekivano za sve one koji prate situaciju u bh. fudbalu.

50. – Navijači prekidaju sada meč, baklje su u terenu, na tribinama grmi “Savez napolje!” Može se reći da ovo i nije neko iznenađenje s obzirom na sva skandalozna dešavanja u i oko FSBiH i reprezentacije.

47. – Zbog naše očajne gol razlike u grupi (7:9) ne bi bilo loše postići još koji pogodak u nastavku, pogotovo pred gostovanje Portugalaca u Zenici jer ko zna šta nas tu čeka.

46. – Nastavljena je utakmica.

U međuvremenu, poluvremena su okončana i u Lisabonu i Rejkjaviku. Portugal s 2:0 golovima Ramosa i Ronalda vodi protiv Slovačke, dok Island golom Oskarssona vodi protiv Luksemburga.

45+7. – Kraj prvog poluvremena.

45. – Igra se sudijska nadoknada, čeka se kraj prvog dijela.

41. – GOOOL! Stevanović ponovo trese mrežu, ovog puta je pogodak priznat! Dobra asistencija Demirovića.

33. – Velika prilika za Demirovića koji se sada obrukao. Kakav promašaj nakon sjajne lopte Kolašinca!

26. – Kontrolišu “Zmajevi” igru, a navijači BiH ponovo pale baklje na tribini.

21. – Ostaje 0:1. Stevanovićev pogodak je poništen nakon asistencije VAR-a.

19. – GOOOL! Vodimo 2:0, Stevanović je pogodio!

14. – GOOOL! Rahmanović je loptu poslao u mrežu nakon akcije i driblinga Džeke.

11. – Blaga inicijativa “Zmajeva”, ali bez konkretnog učinka za sada.

6. – Samo što je meč nastavljen, gužva pred golom domaćina i velika šansa za BiH.

4. – Nije se dugo čekao prekid, naši navijači su napravili bakljadu na tribinama stadiona u Vaduzu.

1. – Počeo je susret u Vaduzu.

O igrama našeg tima suvišno je više trošiti riječi, ciklus je propao i sada ćemo u prestala četiri meča pokušati što bolje uigrati i pripremiti ekipu za baraž Lige nacija gdje nam se nudi druga šansa.

Tako smatra i Savo Milošević koji je upravo tim riječima i opisao ostatak kvalifikacija.

Osim Amara Rahmanovića u prvoj postavi nekih velikih iznenađenja u naših startnih 11 nema. Savo Milošević se odlučio da meč počne sa ovim timom:

Veliki broj bh. navijača u Vaduzu je večeras, a kako javlja komentator državne televizije domaće publike skoro da i nema na tribinama.