Spektakularna utakmica, navijači, ali poseban je bio Samir Bekrić

Večeras se igrao najveći derbi bh. fudbala

Željezničar i Sarajevo odmjerili su snage na stadionu Grbavica, a završilo je neriješeno 2:2 u zaista spektakulranoj utakmici, kako na tribinama, tako i na terenu.

Sarajevo je krajem prvog dijela ostalo sa igračem manje, ali su izabranici trenera Feđe Dudića i pored toga uspjeli postići dva gola i povesti na Grbavici sa 2:0.

Taj je rezultat stajao na semaforu sve do 83. minute, kada je scenu stupio Samir Bekrić.

Veteran u dresu plavih prvo je asistirao za smanjenje rezultata na 1:2, a onda u 96. minuti i pogodio za konačnih 2:2.

TOK UTAKMICE

96. GOOOOOOOOOOOOL Bekrić u 96. minuti izjednačuje na 2:2!

83. GOOOOOOOOOL Bekrić ubacuje, a glavom pogađa Haračić

80. Prilično mrtva igra u ovim trenucima. Mnogim se igračima ukazuje pomoć na terenu

79. Dvostruka izmjena: Haračić i Bekrić mijenjaju Gasala i Hajdarevića

77. GOOOOOOOOOOOL Sarajevo vodi sa 2:0, strijelac Muhhamed! I to sa igračem manje!

76. Na tribinama je, u Željinim bojama, Sebija Izetbegović, direktorica KCUS-a i supruga lidera SDA, Bakira.

74. Ahmetović mijenja povrijeđenog Mulahusejnovića.

68. Bakljada domaćih navijača, utakmica je na kratko prekinuta

63. Buljubašić u igri umjesto Džafića

61. – Nakon šoka zbog primljenog gola, domaći fudbaleri konsoliduju redove i polako preuzimaju terensku inicijativu

57. Izmjene na terenu: Amoah mijenja Beganovića

52. – Nakon vodstva, Sarajevo sa igračem manje kontroliše igru na Grbavici

48. GOOOOOOL Ikić pogađa sa bijele tačke, Sarajevo vodi.

46. Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. – Sarajevo sa 10 igrača! Crveni karton dobio je Čirjak

43. – Odličan solo prodor Varešanovića. Krenuo je od centra i donio loptu skoro do šesnaesterca Željezničara, ali je šutirao pored gola.

41. – Varešanović požutio zbog simuliranja

38. Najbolja prilika do sada. Štilić pokušao iz slobodnog udaraca, Šahinović odbranio

24. – Na tribinama vlada spektakularna atmosfera. Navijači obje ekipe priredili su pravi spektakl

23. – Santos pokušao, ali bez uspjeha

20. Edin Cocalić zbog povrede neće moći nastaviti susret, umjesto njega na terenu u dresu domaće ekipe Aleksandar Kosorić

16. – Prvi žuti karton na susretu, zaradio ga je Musa u dresu FK Sarajevo

10. – Sarajevo za nijansu opasnije u uvodnim minutama susreta, ali za sada bez prave opasnosti na obje strane

5. Mnogo je poznatih lica na tribinama, predsjednik i direktorica FK Sarajevo, kao i košarkaški reprezentativac BiH Džanan Musa

3. – Veoma borbeno su krenule obje ekipe, dok se sa tribina prolama podrška i jednima i drugima

1 – Počela je utakmica na Grbavici

19:35 – Tribine stadiona Grbavica već su sada gotovo pa pune. Mnogo navijača i jednog i drugog kluba prisustovaće derbiju u kojem je do sada 46 puta slavio Željo, 56 susreta je završilo remijem, dok je Sarajevo slavilo 44 puta

19:27 – Travnjak stadiona FK Željezničar zaista izgleda vrhunski

19:14 – Treneri oba tima Edis Mulalić i Feđa Dudić odredili su sastave za večerašnji meč.

Željezničar: Bender, Galić, Drina, Cocalić, Vego, Hodžić, Hajdarević, Štilić, Gasal, Santos, Beganović.

Sarajevo: Šahinović, Musa, Drobarov, Đokanović, Tomašević, Varešanović, Džafić, Čirjak, Ikić, Suljić, Mulahusejnović.

18:58 – Uoči derbija došlo je do neimilih scena. Navijači FK Sarajevo kada su stigli pred stadion sukobili su se sa domaćim navijačima

Očekuje se da tribine stadiona Grbavica večeras budu pune. Već su rasprodane karte za zapadnu i istočnu tribinu Željinog stadiona, a očekuje se da i jug i sjever budu puni, pogotovo jer tamo stoluju najvatreniji navijači obje ekipe.

18:27 – Veća grupa najvatranijih navijača FK Sarajevo krenula je prema Grbavici

18:25 – Za ovu utakmicu vlada i veliko interesovanje van glavnog grada BiH, a mnoge TV kuće će prenositi derbi.

18:22 – Oko stadiona Grbavica raspoređene su i jake policijske snage.