United u derbiju bolji od Chelseaja, Aston Villa srušila Manchester City

Ovom pobjedom United se makar privremeno popeo na šesto mjesto tabele.

Ekipa Manchester United je večeras slavila pobjedu protiv Chelseaja rezultatom 2:1 u derbiju 15. kola engleske Premier lige.

Crveni đavoli su mogli do prednosti već u devetoj minuti. Sviran je penal u njihovu korist, ali ga nije iskoristio Bruno Fernandes.

United je, ipak, relativno brzo stigao do prednosti. Igrao se 19. minut kada su domaći odigrali dobru akciju, a na odbijenu loptu natrčao je Scott McTominay i poslao je u mrežu za 1:0.

Chelsea je izjednačio u 45. minuti. Asistenciju Mykhaila Mudrika prihvatio je Cole Palmer, namjestio se na lijevu nogu i postigao gol za rezultat od 1:1 s kojim se otišlo na odmor.

Crveni đavoli su vratili prednost u 69. minuti. S lijeve strane je centrirao Alejandro Garnacho, dok je McTominay glavom zatresao mrežu gostiju za 2:1. Bio je to drugi njegov gol na večerašnjoj utakmici.

Ovom pobjedom United se makar privremeno popeo na šesto mjesto tabele sa 27 osvojenih bodova.

Na drugoj strani, Chelsea je tek 10. ekipa na tabeli sa 19 bodova.

Aston Villa je rezultatom 1:0 savladala Manchester City. Jedini gol na susretu viđen je u 74. minuti, a postigao ga je Leon Bailey.