U izuzetno teškim uslovima Chelsea i Arsenal remizirali

U derbiju devetog kola engleske Premier lige Chelsea i Arsenal su na Stamford bridgeu odigrali neriješeno, 2:2.

Igralo se u veoma teškim uslovima zbog jake kiše, a domaći su poveli nakon samo 13 minuta igre.William Saliba je nespretno loptu kačio rukom, a Chris Kavaugh je provjerio snimak i pokazao na bijelu tačku.Cole Palmer je bio siguran sa bijele tačke.

Palmer se našao u sjajnoj šansi i u 30. minutu, ali je lopta otišla uz samu stativu.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Plavci dolaze i do drugog gola. Mikailo Mudrik je sjajno primio loptu i iz daljine uputio sjajan, i za njegov tim najvažnije, izuzetno precizan šut.

A onda su se stvari okrenule i konačnu su se Arsenalu isplatili napadi. Uz dosta sreće je Declan Rice u 77. minutu poslao loptu pravo u golmana sa ivice kaznenog prostora. Izgledalo je da od ovog pokušaja neće biti ništa, ali greška golmana donosi Arsenalu gol.

A onda u 84. minutu i Leandro Trossard trese mrežu domaćih nakon dobre asistencije Bukaya Sake.

Samo dva minuta nakon izjednačujućeg gola Arsenal propušta zicer za kompletan preokret. Iz peterca je gol promašio Eddie Nketiah.