Težak šamar za Plave: GOŠK na šokantan način pobijedio Želju

U okviru sedmog kola Premijer lige na Grbavici GOŠK je savladao Željezničar sa 2:3.

Plavi su zaprijetili prvi, Drljo je šutirao sa vrha šesnaesterca ali je Bobić uhvatio njegovu loptu. Isti igrač pokušao je sedam minuta poslije, ovaj put lopta je otišla pored gola.

U 18. minuti Mekić je ubacio iz prekida, a Cocalić loše šutirao, odmah na drugoj strani GOŠK je uzvratio, a nakon sjajne akcije šutirao je Ramljak, a Muftič odlično reagovao na golu.

Igrao se 30. minuti kada je Amoh uposlio Mekića, koji je veoma loše šutirao sa dvasdesetak metara.

Mekić je uposlio sjajno Ćosića na lijevoj strani koji je ubacio loptu u šesnesterac, šut Drlje je izblokiran, ali je Mekić pokupio odbijenu loptu i poslao je u mrežu Bobića, za vodstvo Plavih od 33. minute, piše Sport Centar.

Sjajnu priliku na otvaranju drugo poluvremena imao je Krpić, ali je Bobić odbranio njegov udarac.

Skorup je šutirao iz slobodnog udarca visoko preko gola u 52.minuti. Tri minute poslije Ovčina je uposlio Ćosića, koji je odlično šutirao, ali je lopta otišla pored stative gola GOŠK-a.

Sudija Bandić je svirnuo prekršaj u opasnoj zoni, ali se nakon usporenog snimka vidjelo da Cocalić je izbio loptu bez diranje protivničkog igrača. Skorup je namjestio loptu i eurogolom pogodio rašlje gola Muftića u 59. minuti za izjednačenje.

Imao je Cocalić sjajnu priliku u 71. minuti susreta, ali je veoma loše reogavao sa samo metar od gola Bobića.

Gosti dolaze do potpunog preokreta u 73. minuti, Hasukić je sjajno prošao Kosorića i šutirao sa vrha šesnaestrca, te matrirao Muftića za 1:2.

Igrao se 80. minuti Amoah je nakon solo akcije odlično šutirao, a lopta je otišla nekoliko centimetara od gola.

Nakon konfuzije u šesnaestercu GOŠK-a lopta je došla do Drlje koji je uspio sa nekoliko metara promašiti skoro prazan gol.

Mekić je sjajno šutirao u prvoj minuti sudijske nadoknade sa nekih dvadesetak metara, Bobić odbranio, a loptu u mrežu pospremio Dženan Haračić.

Posljednji minuta na utakmici donio je dramu pred golom Željezničara, a na kraju je Nižić je pogodio za 2:3 i kraj utakmice na Grbavici.

Premijer liga BiH, 7. kolo:

Željezničar – GOŠK 2:3 (Mekić 33’, Haračić 90+1’/Skorup 59’, Hasukić 73’, Nižić 90+7’)

Stadion: Grbavica (Sarajevo) Sudija: Antoni Bandić (Grude)

FK ŽELJEZNIČAR: Muftić, Ovčina, Kosorić, Cocalić, Galić, Mekić, Biber, Ćosić, Amoah, Drljo, Krpić

NK GOŠK: Bobić, Šuta, Skorup, Ramljak, Musilin, Šero, Radenović, Mihaljević, Obšivač, Mandić, Gogić.