Ostalo

Težak poraz rukometne reprezentacije BiH u prvoj pripremnoj utakmici pred Euro

Igra Zmajeva se potpuno raspala u posljednjih deset minuta utakmice, a protivnik je u jednom trenutku poveo sa 30:20.

U prvoj pripremnoj utakmici za nastup na Evropskom prvenstvu, rukometna reprezentacija BiH poražena je na Yellow kupu od Argentine rezultatom 32:23.

Prvi su poveli Argentinci preko Lombardija. Najveća prednost nominalnog domaćina u ovom meču iznosila je dva gola.

Lombardi je definitivno bio prvo ime kod Argentinaca koji je postigao četiri pogotka u prvom poluvremenu. U finišu su Zmajevi ipak uspjeli smanjiti zaostatak na jedan gol preko Hamidovića u 30. minuti.

U nastavku dva brza pogotka na obje strane prije nego što će uslijediti serija Argentinaca. Lombardi je u 42. minuti postigao svoj šesti pogodak na utakmici za plus četiri, a odmah potom Martinez ide postiže pogodak za pet golova prednosti.

Igra Zmajeva se potpuno raspala u posljednjih deset minuta utakmice, a protivnik je u jednom trenutku poveo sa 30:20. Na kraju težak poraz u prvoj pripremnoj utakmici pred nastup na Evropskom prvenstvu za nekoliko dana.

Naredni susret naši reprezentativci će odigrati protiv Švicarske, a meč je na rasporedu sutra.