Ostalo

Rukometna reprezentacija BiH poražena i od Rumunije, Zmajevi sa tri poraza odlaze na Euro

Bio je ovo treći poraz u tri utakmice za reprezentaciju Bosne i Hercegovine na Yellow Cupu.

Arhiva

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine okončala je nastup na Yellow Cupu u Švicarskoj, posljednjem pripremnom turniru pred Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Nakon poraza od Argentine i Švicarske, naši reprezentativci poraženi su i od Rumunije i bez pobjede odlaze u Njemačku. Rumunija je Zmajeve savladala rezultatom 29:19.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta neefikasno. Vidjeli smo tek devet golova nakon više od 20 minuta igre, bilo je 6:3 za Rumune, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 10:6 za naše protivnike.

U drugom dijelu meča bilo je mnogo više golova, ali Zmajevi nisu uspijevali sustići zaostatak, koji je pet minuta prije kraja iznosio šest golova, bilo je tada 27:18 i bilo je jasno da šansi za pozitivan rezultat više nema.

Bio je ovo treći poraz u tri utakmice za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, koja će nakon Yellow Cupa otpustovati u Njemačku na EURO.