Ostalo

Svjetsko prvenstvo za rukometaše: Bruka i sramota Hrvatske

Rukometna reprezentacija Hrvatske na užasan način otvorila je Svjetsko prvenstvo porazom od Egipta rezultatom 22:31.

Hrvati su imali težak zadatak na otvaranju Svjetskog prvenstva u švedskom Jonkopingu, ali su slovili za favorita protiv najjače selekcije Afrike.

Međutim, po samom startu utakmice bilo je jasno da se Hrvatskoj sprema poraz. Od prve minute Egipćani su imali vodstvo, a ono je došlo do čak šest poena u ranoj fazi (11:6).

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 12:16, ali start drugog dijela u potpunosti je pripao Egiptu. Afrikanci su otišli i na maksimalnih devet poena prednosti (28:19) i povratka za Kauboje nije bilo.

Egipćane su do trijumfa vodili Mohamed Ramadan sa šest te Ali Zein sa pet golova. Kod Hrvata najefikasniji je bio Marin Šipić sa pet golova.

Istovremeno, rukometaši Srbije “razbili” su slabašni Alžir rezultatom 36:27 i tako na odličan način započeli prvenstvo.

Imali su naši istočni susjedi određenih problema u ranoj fazi utakmice, pošto se Alžir hrabro držao, ali su u nastavku susreta Afrikanci potpuno posustali.

Mijajlo Marsenić i Petar Đorđić bili su vrlo raspucani u Srbiji postigavši po osam golova.

Danska je razbila Belgiju rezultatom 43:28, dok je Norveška bila bolja od Sjeverne Makedonije rezultatom 38:26.