Na krilima Nedima: Francuzi na otvaranju Svjetskog prvenstva u rukometu bolji od Poljaka

Selekcija Francuske je na otvaranja Svjetskog prvenstva za rukometaše u Katowicama pobijedila Poljsku rezultatom 26:24.

Nakon izjednačenog početka, Francuska je odigrala bolje drugi dio prvog poluvremena pa su u jednom trenutku imali i četiri gola razlike (12:8). Ipak, Poljaci su uspjeli do odlaska na odmor smanjiti na samo gol zaostatka.

U nastavku meča Poljaci nisu uspijevali niti u jednom trenutku doći do vodstvo, a nakon velike borbe Francuzi su na kraju slavili s dva gola razlike bez velike drame.

Francuze su do pobjede predvodili Dika Mem sa šest golova te Kentin Mahe sa četiri gola.

Ipak, za igrača utakmice proglašen je Nedim Remili.

Najefikasniji kod Poljaka bili su Szymon Sicko sa sedam i Arkadiusz Moryto sa šest golova.

U drugom duelu iz grupe B sutra će snage odmjeriti Saudijska Arabija i Slovenija.