Šta se sve najavljivalo, ništa nije viđeno: Borac i Zrinjski ne postigoše gol

Večeras je odigrana pretposljednja utakmica 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. U derbiju između Borca i Zrinjskog na kraju pobjednika nije bilo.

Domaći su počeli u sastavu: Mijatović, Jokić, Pejović, Jurilj, Grahovac, Herera, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagaić, Nišić, dok su za goste nastupili Marić, Marin, Čanadžija, Ćorluka, Jukić, Kiš, Radić, Ramić, Ćuže, Jakovljević, Bilbija.

Prvih 10 minuta proteklo je u ispitivanju snaga, a onda je u 13. minutu sjajnu šansu imao Mario Ćuže, koji je prošao iskosa sa desne strane i pogodio stativu. Istom mjerom uzvraća i Borac tri minute poslije, šutirao je Sebastian Herrera i pogodio stativu Marića.

Sjajnu intervenciju zabilježio je Marić u 17. minuti, Jurilj je glavom šutirao a golman Zrinjskog sjajno odbranio. Novi pokušaj domaći su imali u 22. minuti, Blagaić je pronašao prostor šutirao, ali pored gola Marića. Veliki hendikep za Borac desio se u 30. minuti, susret nije mogao nastaviti Srđan Grahovac zbog povrede, a u igru je ušao Fićović.

Bez pogodaka otišlo se na poluvrijeme, već na otvaranju drugog dijela susreta, domaći su tražili penal, Jovo Lukić je pao u kaznenom prostoru no Irfan Peljto samo je odmahnuo rukom. Veliku šansu imao je Bilbija u 50. minuti, ali sjajno je reagirao Jokić koji je izbio loptu ispred Nemanje i spasio čist pogodak.

Fenomenalan pokušaj petom imao je Mario Ćuže u 62. minuti, ali je Mijatović sjajno odbranio. Prvi pokušaj Borca u drugom poluvremenu imao je Sebastian Herrera u 66. minutu iz slobodnog udarca, ali Marić je odlično odbranio.

U drugom poluvremenu dosta se oprezno igralo, uslijedila je uspavanka do kraja susreta te je meč završen nepopularnim rezultatom 0:0, javlja N1.