Srbija kuca na vrata EURA, aktuelni prvaci Italijani sve dalje od Njemačke

Večeras su odigrani susreti 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj naredne godine.

Od zanimljivijih susreta, Srbija je slavila protiv Crne Gore, dok je Engleska savladala Italiju.

Srbija je na Marakani bila bolja od Crne Gore sa 3:1, definitivno prvo ime susreta je bio Aleksandar Mitrović koji je postigao dva gola i upisao asistenciju, prenio je Sc Sport.

Domaći su poveli već u devetoj minuti golom pomenutog Mitrovića, da bi u finišu poluvremena Crna Gora izjednačila golom Stevana Jovetića. Igrao se 72. minut kada je Tadić asistirao Mitroviću za drugi gol, pet minuta poslije lopta je ponovo bila u mreži Crne Gore, samo su ovaj put Mitrović i Tadić zamijenili uloge.

Istim rezultatom je slavila i Engleska nad Italijom. Samo što su u ovom susretu gosti poveli prvi i to u 15. minuti kada je Scamacca pogodio, Kane je u 32. minuti pogodio za izjednačenje nakon sigurnog izvođenje jedanaesterca. U drugom poluvremenu su viđena još dva gola, Rashford je pogodio u 57. minuti, da bi Kane stavio tačku na “i”.