Spektakularan preokret: Barcelona za 10 minuta postigla 3 gola

Čudesan preokret Barcelone u šestom kolu španske Primere. Aktuelni šampioni su do 80. minuta gubili 2:0 protiv Celte kod kuće, a onda su postigli tri gola i stigli do trijumfa 3:2 na Olimpijskom stadionu u najvećem gradu Katalonije.

Jorgen Strand Larsen je doveo goste u vodstvo u 17. minutu odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca u lijevi ugao. Do kraja prvog dijela De la Torre je propustio priliku da duplira vodstvo gostiju.

U nastavku meča u 64. minutu prvu veliku priliku za Barcu propustio je Ferran Torres. Kazna je stigla 12 minuta kasnije kada je mrežu pogodio Douvikas za činilo se nedostižnih 2:0.

Međutim, sve što su igrači Celte gradili 80 minuta, srušio je Robert Lewandowski za pet minuta. U 81. je Poljak pogodio na dodavanje Felixa, a onda je u 86. minutu svojim drugim golom poravnao rezultat na 2:2.

I nije tu Barca stala. Cancelo je u 89. minutu iskoristio asistenciju Gavija i donio vrijedna tri boda domaćoj ekipi.