Solidna partija Nurkića nakon povrede, Dončićev povratak na teren sa 53 poena

Košarkaši Portland Trail Blazersa savladali su noćas ekipu Atlanta Hawksa rezultatom 129:125.

Vratio se Portland nakon teškog poraza od Toronto Raptorsa i upisao veoma bitnu pobjedu. Vodio je tim Chaunceya Billupsa tokom čitavog susreta i tako upisao 24. pobjedu ove sezone.

Damien Lillard je vodio Blazerse do pobjede sa 42 ubačena poena, Jerremy Grant je ubacio 22, dok je Simons postigao poen manje.

Jusuf Nurkić vratio se na teren nakon povrede i na terenu proveo nešto više od 26 minuta. Bosnian Beast je za to vrijeme postigao 12 poena, dodao 5 skokova i upisao jednu asistenciju.

Kod Hawksa istakao se Dejounte Murray sa 40 koševa, Bogdanović je ubacio 23, dok je Collins ubacio 16 poena.

Dončić ponovo sjajan

Poslije meča pauze zbog povrede skočnog zgloba, Luka Dončić se vratio u velikom stilu na parket u NBA ligi. Slovenački as nosio je Dallas do pobjede nad Detroitom 111:105 sa 53 poena.

Luka je iz igre gađao 17/24 (5/11 trojke), a imao je osam skokova i pet asistencija. Ono što je najvažnije odigrao je 36 minuta i nije osjećao nikakve posljedice povrede.

Utakmica je riješena u poslednjoj dionici u koju je Detroit ušao sa poenom viška. Dinwiddie je bio sjajan u ovom dijelu meča i sa deset vezanih poena odveo je Dallas na plus pet, a onda je Dončić završio posao sa šest poena.

U redovima Detroita odličan je bio Bojan Bogdanović sa 29 poena, pet skokova i dvije asistencije, ali to nije bilo dovoljno da iznenade Mavse, piše N1