Dobra partija Nurkića u pobjedi Portlanda, Jokić i Gordon doveli Denver do druge pozicije na Zapadu

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je odličan meč za Portland u gostima protiv New Yorka, a u trijumfu svog tima nakon produžetaka rezultatom 132:129 postigao je 20 poena te dodao osam skokova i sedam asistencija.

PORTLAND TRAIL BLAZERS/TWITTER

U vrlo neizvjesnoj utakmici, nijedan tim nije uspio napraviti neku ozbiljniju razliku, a nakon 48 minuta igre rezultat je glasio 116:116 i pobjednik je odlučen u produžecima. Tamo je Portland odmah krenuo agresivno, došao u vodstvo od osam razlike (127:119) i na kraju uspio sačuvati stečenu prednost i u konačnici doći do pobjede.

Najefikasniji igrač u pobjedi Portlanda bio je Grant koji je ubacio 44 poena, a pratio ga je Simons koji je ubacio 38.

Naš Jusuf Nurkić odigrao je još jedan odličan meč i imao je zapaženu ulogu u svom timu, a za nešto više od 37 minuta na parketu ostvario je 20 poena te dodao osam skokova, sedam asistencija i dvije blokade.

Košarkaši Denvera ostvarili su veliku pobjedu na gostovanju LA Clippersima, 114:104.

Nikola Jokić je prikazao još jednu odličnu partiju, te je za 32,5 minuta u igri postigao double-double od 19 poena, 13 skokova, šest asistencije, te dvije ukradene lopte.

Aaron Gordon je završio susret sa 29 poena uz sedam skokova i tri asistencije, dok je Jamal Murray postigao 21 poen uz šest skokova i devet asistencija.