Tenis

Šok na Indian Wellsu: Novak Đoković poražen od 123. tenisera svijeta

Stomačni problemi, rasprava sa sudijom, veoma loša igra i u trećem setu briljantni protivnik – na kraju večeri u Indian Wellsu, prvi teniser svijeta Novak Đoković završio je učešće u trećem kolu.

Luca Nardi, 20-godišnji „lucky loser“ koji je imao Đokovićev poster u svojoj sobi, slavio je sa 6:4, 3:6, 6:3.

Rival Italijanu biće Amerikanac Tommy Paul, 17. nosilac.

Poslije polufinala sa Sinnerom u Melbourenu, još jedno Đokovićevog izdanje u potpunom neskladu sa onim na šta nas je navikao tokom karijere.

Forhend, kretanje, ritern – apsolutno ništa nije funkcionisalo, a na sve to, i Nardi, inače 123. teniser svijeta je i te kako proigrao u trećem setu, te je zasluženo stigao do pobjede.

Pred kraj prvog seta Đoković je tražio tabletu kako bi se izborio sa stomačnim problemima, a već dotad se i po govoru tijela i po igri vidjelo da nešto nije kako treba.

U drugom setu Novak pravi brejk rano, pa ga gubi na bizaran način, da bi ipak uspio da izjednači u setovima, uz za nijansu konstantniju igru i više grešaka Nardija, piše N1.

Međutim, u trećem setu se Italijan konsolidovao, a Novak nije uspio da podigne nivo igre, naprotiv. Nije Đoković stvorio nijednu brejk loptu, zapravo je u pet gemova na Nardijev servis zbirno uzeo sedam poena.

Na drugoj strani, Italijan je ključni brejk napravio u šestom gemu. Dva spektakularna udarca za 0-30, a potom i forhend Đokovića u mrežu. Spašava Novak prvu brejk loptu servisom, ali drugu ne – ispostavilo se da je to bio presudni trenutak.

Posle ove pobjede, Nardi će prvi put u karijeri ući u top 100, projektovan je na 95. mjesto, a ostaje da vidimo šta su dalji Novakovi planovi.