Sjajni Messi upisao hat-trick, ali je pogotke zasjenio potez koji je uradio u finišu meča (VIDEO)

Svjetski prvak Argentina je poslije pobjede nad Panamom od 2:0, sinoć slavila protiv Curacaoa 7:0 u meču odigranom u Cordobi.

Ove dvije prijateljske utakmice Argentina je odigrala na domaćem terenu kako bi sa navijačima proslavila osvajanje Mundijala.

U centru pažnje je ponovo bio Lionel Messi koji je u 20. minuti postigao gol za vodstvo Argentine te svoj 100. gol u nacionalnoj selekciji, prenosi N1.

Do 35. minute Messi je postigao još dva gola te zabilježio asistenciju za gol Enza Fernandeza.

Sa tri pogotka protiv Curacaoa pridružio se Cristianu Ronaldu i sada samo njih dvojica imaju više od 100 postignutih golova za svoje reprezentacije.

Messi je mogao stići do četvrtog gola, ali je gospodskim potezom u 78. minuti prepustio loptu Angelu Di Mariji kako bi igrač Juventusa s bijele tačke postigao gol na ovoj utakmici.