SENZACIJA U TUZLI Željezničar pao već na prvoj prepreci

U posljednjoj utakmici 1/16 finala Kupa BiH Sloboda je na Tušnju dočekala Željezničar, a meč je završen pobjedom domaće ekipe od 1:0 koja je prošla u narednu fazu ovog takmičenja.

Prvi su zaprijetili domaći preko Dilavera. Napadač Slobode je bio u izglednoj poziciji, ali veoma slabo šutira i dobra prilika odlazi u nepovrat. Sloboda je bila dosta bolji protivnik na otvaranju meča.

U 8. minuti Čivić šutira sa lijeve strane, lopta odlazi pored gola. Najbolju priliku Željezničar je imao u 21. minuti. Jašarević je lijepo uposlio Alyssona koji šutira, a golman domaćih sjajno spašava gol.

Nakon toga i Štilić prijeti. Iskusni veznjak je oprobao šut sa distance, lopta odlazi malo pred desne stative gola Slobode. Odličnu priliku Tuzlaci su imali u 30. minuti. Mladi Dervišagić se našao u prilici poslije slabe reakcije gostujuće odbrane, ali Ovčina u posljednjem trenutku spašava goste.

Odmah nakon toga na drugoj strani pokušao je Amoah, međutim Muminović ponovo spašava domaće.

U 55. minuti velika šansa za Želju. Amoah je probio kroz srce odbrane Slobode, dodao do Krpića koji šutira, Muminović brani. Na odbijanac natrčava Štilić, ali je njegov udarac blokiran.

Nekoliko minut kasnije prilika na drugoj strani. Čivić je ubacio, Hasanbegović glavom pokušao, lopta je otišla preko gola. Nakon toga mirniji period meča sve do 81. minute. Nakon jednog ubačaja sa lijeve strane, Amoah je dočekao centaršut u petercu, vratio loptu do Krpića koji volejom pogađa igrača Slobode i sprječava čist gol.

Do gola Sloboda dolazi u 83. minuti. Kapetanović nakon solo prodora šutira sa 20-25 metara i sjajno pogađa mrežu Mulalića za veliko slavlje domaćih navijača što je bio konačan rezultat utakmice.

Željezničar je tako svoj put u najmasovnijem takmičenju u BiH završio svoj put na prvoj prepreci, prenosi N1